Pro živnostníky a majitele firem

Vládou schválené podpůrné programy shrnuje Ministerstvo průmyslu a obchodu. Odpovědi na dotazy podnikatelů a další stěžejní informace se průběžně aktualizují na webu businessinfo.cz. Souhrnné informace najdete i na stránkách Hospodářské komory.

Podpora a úlevy

  • Vláda vytvořila balíček podpůrných opatření pro živnostníky a zaměstnance. Kompletní přehled najdete zde.
  • Nájemci nebytových prostor, kteří museli kvůli koronavirovým opatření zavřít svou provozovnu, mají nájem odložený o tři měsíce. V této době podle zákona nesmějí dostat výpověď z nájmu. Majitelům nemovitostí vzniklý dluh uhradí do konce roku 2020.
  • Týká se vás vládní program COVID – nájemné? CzechInvest pořádá online webináře s praktickými radami, jak co nejrychleji vyřídit nezbytnou administrativu, i s prostorem na zodpovězení otázek účastníků. Online webinář můžou zájemci navštívit zdarma po předchozí registraci. Více zde.

Potřebujete radu?

1212

INFOLINKA PRO PODNIKATELE

Bezplatná infolinka zřizovaná Ministerstvem průmyslu a obchodu

1212

JIC COVID-19

KONZULTACE ZDARMA

Ocitla se vaše firma kvůli koronavirové pandemii v kritické situaci? Potřebujete minimalizovat dopady krize na svou firmu nebo naopak vidíte pro sebe a svůj inovativní produkt větší příležitost uplatnit se na trhu? JIC nabízí malým a středním podnikům konzultace zdarma.

Konzultační podpora JIC COVID-19