Volnočasové aktivity

Kultura

Je možné pořádat akce s účastí do 300 osob.

Za zpřísněných hygienických opatření se otevřely muzea a galerie, hrady a zámky, k provozu se vrací kina a divadla. Doporučujeme si před návštěvou jakékoliv kulturní instituce přečíst informace na jejích webových stránkách.

Kalendář akcí najdete na webu GO TO BRNO:

 

Sport

Sportoviště mohou fungovat včetně zázemí (tj. šaten, sprch apod.).

Provoz mohou v omezeném režimu od 25. května obnovit i wellness centra a sauny.

Přísnější opatření se týkají také znovuotevřených bazénů a koupališť. Na místě může být maximálně 300 osob zároveň, kapacita bazénů bude omezena na pět metrů čtverečních na osobu v části pro plavce a tři metry čtvereční v části pro neplavce. Je třeba dodržovat dvoumetrové rozestupy a při pohybu po areálu nosit roušku (ta není nutná jen při pobytu na dece, při cestě do vody a ve vodě).

Volný čas

Vrátilo se k provozu venkovních i vnitřních expozic. Znovu fungují pokladny (není nutné kupovat vstupenky předem online) a jezdí vláček. Otevřená je i Virtuální expedice na Radnické. 

Zoo Brno (web)

Otevřeno od 15. května, vždy pro 50 diváků za symbolických 50 korun.

Hvězdárna a planetárium Brno

Vnitřní i venkovní expozice jsou znovu přístupné od 25. května.

VIDA! science centrum

Lesní stezky

TIPY NA VÝLETY DO LESŮ MĚSTA BRNA

Naučné stezky, tipy na procházky v přírodních rezervacích a parcích nebo informace o studánkách. Vše potřebné i s přehlednými mapkami najdete na webu Lesů města Brna.

Lesy města Brna

Kam za přírodou

VÝZNAMNÉ KRAJINNÉ PRVKY V BRNĚ

Na interaktivní mapě s příběhem si vyhledejte místa, která neznáte, nebo informace o těch, kam už se dlouho chodíte nadýchat čerstvého vzduchu.

Významné krajinné prvky

Další zajímavé mapy najdete na gis.brno.cz

Procházky s BAM

ARCHITEKTURA 20. STOLETÍ

Brněnský architektonický manuál vás zavede k nejzajímavějším moderním stavbám v Brně. V současnosti nabízí 14 okruhů, v centru, v Černých Polích, ale také třeba v jižní části Brna.

Brněnský architektonický manuál